CHP’li Pekşen: Revi’nin her kelimesinden çapsızlık akıyor

AKP Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin Çamburnu’nda işlenen orman katliamı ve yağmayı gizleme gayretinde olduğunu belirten Pekşen, “Trabzon’un doğal, tarihsel ve ekolojik güzelliklerini yandaşlara peşkeş çekmek adına yağmaya açan bir partinin il başkanı bu yağmayı ve talanı gizlemek, işlenen suçların üzerini örtmek için akla ziyan, siyasi seviyesi yerlerde sürünen, tam da kendi seviyesine uygun düşen açıklamalar yapmıştır.” dedi.

CHP’li Pekşen: Revi’nin her kelimesinden çapsızlık akıyor

AKP Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin Çamburnu’nda işlenen orman katliamı ve yağmayı gizleme gayretinde olduğunu belirten Pekşen, “Trabzon’un doğal, tarihsel ve ekolojik güzelliklerini yandaşlara peşkeş çekmek adına yağmaya açan bir partinin il başkanı bu yağmayı ve talanı gizlemek, işlenen suçların üzerini örtmek için akla ziyan, siyasi seviyesi yerlerde sürünen, tam da kendi seviyesine uygun düşen açıklamalar yapmıştır.” dedi.

29 Eylül 2017 Cuma 11:14
CHP’li Pekşen: Revi’nin her kelimesinden çapsızlık akıyor

CHP Trabzon Milletvekili Avukat Haluk Pekşen AKP Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin açıklaması üzerine bir basın açıklaması yaptı.

“Hukukçu bir Milletvekili olarak Çamburnu ile ilgili durum adli mercilere intikal ettiği için bu konuyla ilgili açıklama yapmayı doğru bulmuyorum. Ancak her ne kadar ciddiye alınacak bir tarafı olmasa da her yanından pespayelik aksa da Revi’nin seviyesiz ve çirkin açıklamaları ile ilgili olarak birkaç şey söylemek zaruret olmuştur.” diyen Pekşen, “Sayın Revi, Trabzon’un yaylalarını, ormanlarının, sularının ve tüm doğal güzelliklerinin yandaşlarınıza peşkeş çekilmesinin ve yağmalanmasının üzerini örtme telaşınızı anlıyoruz. Ancak şunu bilmelisiniz ki, mızrak çuvala sığmamakta ve her şey gün gibi ortada durmaktadır. Yaptığınız seviyesiz açıklamalarla hırsızlığı, yağmayı ve talanı gizleyemezsiniz. Ancak çukurdaki seviyenizi gösterebilirsiniz. Size tavsiyemiz bu beyhude çabaları bırakarak kendinizi komik duruma düşürmemenizdir.” ifadelerini kullandı.

‘Ağaçların uzaklaştırıldığını’ söyleyen Revi’nin fantastik masalları hatırlatan açıklamalarıyla çapını ortaya koyduğunu söyleyen Pekşen, “Önüne konulan kağıttakileri okuyan bir piyon olmak dışında bir fonksiyonu olmayan Revi, kendini Trabzon halkıyla aynı zeka seviyesinde görüyor ancak arada çok büyük fark var. Haydar Revi, yaptığı açıklamalarla Trabzon halkının aklıyla dalga geçmekte ve aklının zekatını verse Haydar Revi’ye fazla gelecek kadar zeki olan Trabzon halkını aptal yerine koymaya çalışmaktadır. Ancak Revi şunu bilmelidir ki en yakın seçimde Trabzon halkının aklını görecektir. Trabzon halkı Revi’den üç soruya cevap beklemektedir; Birincisi; Fındık rezaletinde partisi neden sessiz kalmıştır? İkincisi; Yomra Belediyesi’nde yaşanan yolsuzlukların mahkeme, savcılık ve valilik kayıtlarında açık bir şekilde yer almasına rağmen bugüne kadar neden sesi çıkmamıştır? Üçüncüsü de Trabzon ile ilgili bizim ele alıp da yanıldığımız, haksız çıktığımız tek bir konu söyleyebilmekte midir? Akyazı Stadı için, Beşikdüzü-İskenderli yolu için Kanuni Bulvarı için tükürdüğünüzü yaladınız. Kanuni Araştırma Hastanesi yolsuzluğu için verecek bir cevabınız var mı? Trabzon ile ilgili buraya sığdıramadığımız kadar gündeme getirdiğimiz sorun ve ürettiğimiz çözüm var. Eğer Revi isterse bunları da dosya olarak kendisine gönderebiliriz. O zaman Trabzon ile ilgili bilgi sahibi olabilir. ” şeklinde konuştu.

Revi’nin, Çamburnu ile ilgili olarak “Tehlike arz eden ağaçlar alandan uzaklaştırılmıştır. Yapım işleri sebebiyle herhangi bir ağaç kesimi yapılmamıştır.” diyerek yalan ve saçmalıkta son noktaya ulaştığını belirten Pekşen, “Ormanlık alandaki bir ağaç kimin için tehlike arz etmektedir? Tabi ki o alanı yandaşa peşkeş çekecek, yağmalayacaklar için tehlike arz etmektedir. Ancak Revi ya bunu anlayamayacak kadar akıl sağlığını kaybetmiştir ya anlama kapasitesi ve çapı bu kadardır ya da bu suçu örtmek için taşeronluk yapmaktadır. Bu cümleleri kuran birinin akıl sağlığından şüphe etmek gerekiyor. Çamburnu’nda ağaçlar nasıl uzaklaştırılmıştır? diye sormak gerekiyor sayın Revi’ye. Fantastik masallardaki gibi ayaklanıp yürümüş müdür bu ağaçlar yoksa yakılıp kül edilerek mi uzaklaştırılmıştır? Ağaçları yürütmeniz, her şeyi yürütmeye dayanan mantığınızdan mı gelmektedir?” dedi.

Pekşen şöyle konuştu: “Sayın Revi, çocukluk döneminde okuduğu fantastik masalların etkisinde kalarak ağaçların yer değiştirdiğine inanabilir ya da akıl sağlığında bir problem vardır. Bu çocuksu, safiyane halini mazur görebiliriz. Ancak Trabzon halkını aptal yerine koymaya çalışması, Trabzon halkının aklıyla dalga geçmeye çalışması sayın Revi’yi gerçekten komik duruma düşürmektedir.

Sayın Revi ileri bir yaşa sahip olsa da zihinsel olarak fantastik masallar okuduğu dönemin etkisinden kurtulamamıştır. Hala ağaçların kesilmediğini ya da yakılmadığını söyleyen, halkın gözünün içine baka baka ağaçların yer değiştirdiği gibi komik bir yalanın arkasına saklanarak gerçekleri gizlemeye çalışan ve söylediği bu yalanlara kendi de inan birinin AKP Trabzon İl Başkanı olması Trabzon gibi zeki bir halk için büyük bir talihsizliktir.

Ancak sayın Revi’nin bu denli ayakları yere basmayan, saçma ve gerçekten mizah konusu olacak açıklamalar yapmasını anlayabiliyoruz. Çünkü aleni bir şekilde orta yerde, herkesin gözü önünde duran bir suçu gizleme telaşı sayın Revi’yi bu akıllara ziyan, komik açıklamaları yapmaya zorlamaktadır.”

Revi’ye fantastik masalların ve filmlerin etkisinden bir an önce kurtularak hayatın gerçekleriyle yüzleşmesini tavsiye eden Pekşen, “Sayın Revi danışmanlarıma da dil uzatmış. Bu durumu danışmanlarıma sorduğunda danışmanlarım ‘eğlenmek için fantastik filmler izliyorduk ama artık Revi’nin açıklamalarıyla eğleniyoruz. Bundan sonra daha sık açıklama yapmasını bekliyoruz’ diyorlar.” dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.