Damlara ailesini götürenler suç mu işliyor?

Denizer, “İnsanlar, damına ailesini çoluk çocuğunu da götürüyorsa bu suç mu? Nihayetinde sende aileni götürürsün. Suç mu işliyorum ben ailemi oraya götürünce” dedi

Damlara ailesini götürenler suç mu işliyor?

Denizer, “İnsanlar, damına ailesini çoluk çocuğunu da götürüyorsa bu suç mu? Nihayetinde sende aileni götürürsün. Suç mu işliyorum ben ailemi oraya götürünce” dedi

09 Ocak 2018 Salı 10:28
Damlara ailesini  götürenler  suç mu işliyor?

Trabzon’un Ortahisar ilçesindeki Faroz Balıkçı Barınağı’ndaki 138 barınak için geçtiğimiz günlerde betonlaşma ve amacı dışında kullanım gerekçe gösterilerek sahiplerine tahliye kararı çıkarılmıştı. 15 gün içerisinde barınakları tahliye etmeleri yönünde tebligat yapılan 138 kişi karara tepki göstermişti. Faroz Balıkçı Barınakları ve Trabzon Merkez Su Ürünleri Kooperatifi üyesi Muharrem Kayıkçı, “Barınakların yıkılmasına karşıyız ancak bu haliyle kalacaksa 40 defa yıkılsın” diyerek barınakların amacı dışında kullanıldığı imasında bulunmuştu. Kayıkçı’nın iddialarına da Denizer Balıkçılık Yönetim Kurulu Başkanı Recep Denizer tepki gösterdi.  İşte Denizer’in açıklamaları:

ONLARIN GAYELERİ FARKLI

Faroz Balıkçı Barınağı, barınakların içerisinde ilk ve tek yapılan Balıkçı Barınağı. Cumhurbaşkanımız helikopter ile Trabzon’dan geçerken barınağın güzel görüntüsünü görerek buranın ne olduğunu, devlet tarafından yapılan bir barınak olduğunu öğrendi.  Cumhurbaşkanımız,  kulübelerin insanların yaşam alanlarının çok güzel olduğunu söyledi.  Diğer balıkçı barınaklarında bu şekilde yapılması için talimatı veren Sayın Cumhurbaşkanımız. Neden yıkılma ihtiyacı hissedildi ben anlayamadım. Diğer,  balıkçı barınaklarına bakıldığında bizim ne kadar iyi bir konuma sahip olduğumuzu, herkes biliyor. Bu barınakta, gerçekten balıkçıların olduğu ha bu balıkçıların içinde 170 kişinin içinde 10 tanesi 5 tanesinin muhalif olması çok doğal değil mi? Onların gayeleri farklı. Bir arkadaşımız var, bunları yönlendiren onların toplamı 5 kişiler 5 kişi olup bu kadar ses çıkarabiliyorsalar ben onları tebrik ve takdir ediyorum.

KURUMLARI ZEDELEMEK OLMAZ

Ortada hiçbir şey yok yıkıldı, yıkılıyor battı batıyor, gitti gidiyor. Orada bir sürü insan var geçimini balıkçılıkla sağlayan. Bu şekilde feryat figan çıkarıp da insanları farklı şekilde yönlendirmenin bir anlamı yok. Onlarında kendi damları var barınaklarda. Onlara göre biz sanki infial yaratırcasına insanları farklı yönlere çekercesine,  barınaklar gece alemlerin, içki kumar alemlerinin dışarıdan kadın getirmenin farklı bir yaratılış şeklini bize sundular. Biz devlet daireleriyle iyi geçiniyoruz. Bu şekilde kurumları zedelemenin anlamı yok.  Onların anlatma şekilleri barınaklarda sanki inanılmaz bir şey varmış gibi. Hiçbir şey yok her şey normal hiçbir sıkıntı yok. Bunlar niye bu kadar feryat figan kopardılar hayret ediyorum. Bilhassa benim damımın gazeteye fotoğraf olarak servis edilmesi benim üzerime oymak olduğunu düşünüyorum. Bilhassa benim üzerime oynamak isterlerse onlar kaybederler, gelsinler dost olalım birlikte olalım. Balıkçılığı birlikte yapalım.

KENDİSİNİN DAMI YOK DİYE…

Benim geçmişim 1870’lere dayanıyor. Benim babam hukuk fakültesinden ayrılıp balıkçılık mesleğini devam ettiriyor. Ben o kuşağın evladıyım 5 kuşak balıkçıyım.  Türkiye’nin her yerinde belki dünyanın her yerinde Denizer isminin geçti her yerde saygı duyulan bir ismimiz var. Bizim amacımız balıkçılığı daha iyi bir yere götürmektir. Oğlumu da balıkçı olarak yetiştiriyorum altıncı kuşak olarak devam edeceğiz. Bunu yaşatmak için uğraş vereceğiz. Balıkçılıkta iyi bir isim için, iyi bir yere gelmek için uğraşıyoruz. Bazı arkadaşlarız gibi farklı bir bakış açısı ile balıkçılığa bakmak istemiyoruz. Balıkçılıkta beraber yapalım beraber halledelim. Muhalif olmak nedir ya bir tane damı alamamak mı? Ağabeyinin de damı var, babasının da damı var ama kendine ait dam yok diye muhalefet yapıyor. Bu insanlık mı ya!  Bu insanlık değil.

SEN DEVLET MEMURUSUN

Sen kimsin? Sen devlette çalışan bir devlet memurusun. Kooperatifimize kayıtlıysan gel dam iste yardımcı olalım. Bu denize gidiyor bunun hakkıdır diyecek bir durum yok ki ortada. Muhalefet yaratıyorsun,  yanına iki üç kişi alıyorsun. Hiçte önemli değil. Sen kurumları nasıl zedeler ve farklı bir konuma ulaştırırsın. Sen kurumları nasıl yanıltırsın. Biz hep doğru bildiğimiz yolda gittiğimizde doğruya,  ulaşacağız onlar emellerine ulaşamayacaklar..

AİLESİNİ GETİREN SUÇ MU İŞLİYOR?

Hayatını denizde geçiren insanın ömrünü denizde geçiriyor. Islak denizden geldiğinde sıcak bir yerinin olması suç mu? Zamanla insanlar biraz daha damını geliştirdi. Daha rahat etmek için Devletin ona vermiş olduğu yeri köhne ve kötü kullanmaktansa daha güzel bir alan yapması suç mu? İnsanlar, damına ailesini çoluk çocuğunu da götürüyorsa bu suç mu ya. Bizi öyle bir konuma soktular ki bunlara gerek yok. Nihayetinde sende aileni götürürsün. Suç mu işliyorum ben ailemi oraya götürünce. Önemli olan burada bir yaşam alanı oluşturmaktır. Burada huzurlu yaşamaktır. İyi bir başkanla beraber bu işi götürmektir.

DOĞRU OLANIN YANINDA OLACAĞIZ

Benim burada destekleyeceğim doğru bildiğim insan sonuna kadar gittiğim insanların elinden kimse başkanlığı o alır. Ben, o insan yanlış yapıyorsa hemen yerine başkasını başkan seçeriz. Her zaman balıkçılık camiasının daha iyi bir yere gelmesi için doğrunun yanında olacağız.  Başka isimlerin aday olması çok doğal mevcut başkan baya fark attı. Ben burada olduğum sürece Ahmet’i de değerlendireceğim karşısındaki adayı da doğru olanı insanı bulacağız ve en doğru insanla yolumuza devam edeceğiz.

DOĞRU YAPTIĞIMIZA İNANIYORUZ

Muhalif balıkçı arkadaşlarımız mevcut başkan arkadaşımızı topa tuttu. Yanlış yaptıklarına inandığımız için bu açıklamayı yapıyorum. Devletin belirli bölüm ve birimlerini zan altında bırakarak hiç kimse birbirini kandırmasın yapılan işlemler kurumlarca yapılıyor. Yasal yollarla biz buraları kiralamaya çalışıyoruz. Orada balıkçılıkla uğraşan insanlar bu işin içindedir. Dışardan konuşanlara kulak asmayın biz doğru yolda gittiğimize inanıyoruz. Doğru olan şeyi yaptığımıza inanıyoruz. Oradaki balıkçı olan arkadaşlarımızın gönlü rahat olsun.

KİRALAMA  İŞLEMİ BİTMİŞTİR

Barınakların kiralama işlemi bitmiştir. Hiç kimsenin kendini farklı yönlere çekmesinin anlamı yoktur. Üye olan arkadaşlar oradaki balıkçı barınaklarından en iyi şekilde faydalanıyorlar, faydalanacaklardır.  Söylenenler gereksiz, fuzuli olan şeylerdir. Biz orada aile ortamı yaratmak için uğraşıyoruz bu bundan sonrada devam edecek ben inandığım şeyin peşinde olurum ben her zaman başkanımın yanındayım yanında olacağım ha yanlış yaptı balıkçılık camiasında yanlış yaptı hemen kendisini bir kenara bırakırım balıkçı camiası için doğru olan arkadaşlarımızı savunurum

sonnokta gazetesi 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.