TÜRKAV Trabzon Başkanı Kuru; Hdp Milletvekili Garo Paylan, TBMM’ de bir kez daha hainliğini göstermiştir.

TÜRKAV Trabzon Başkanı Kuru; Hdp Milletvekili Garo Paylan, TBMM’ de bir kez daha hainliğini göstermiştir.

26 Nisan 2022 Salı 14:47
TÜRKAV Trabzon Başkanı Kuru; Hdp Milletvekili Garo Paylan, TBMM’ de bir kez daha hainliğini göstermiştir.

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın sözde Ermeni soykırımının tanınmasını içeren kanun teklifi hakkında konuşan Türkav Trabzon Başkanı Kenan Kuru; Hdp Milletvekili Garo Paylan, sözde Ermeni soykırımı safsatasıyla TBMM’ de bir kez daha hainliğini göstermiştir dedi.

Başkan Kuru, TÜRKAV olarak ifade etmekteyiz ki; sözde soykırım iddiasına yasa teklifi verecek ve teklife imza koyacak kadar, bilgi ve belgeye sahip olmadan, Türk milletinin değerlerine hasım hane içinde olma çabalarının yaptırımı olmalıdır. Ve Türk Milleti bu haince duruma karşı yaptırım beklemektedir.

SINIR TANIMAYANLAR HUKUKA ÇEKİLMELİDİR

Türk Milletinin Meclisinde, Milletvekili olarak Paylan’ in, hainliği ve saçmalığı yer almıştır. 1915 olayları olarak sözde Ermeni soykırım iddiasını 24 Nisan’ a rastlatarak, verdiği yasa teklifinin TBMM Başkanınca iç tüzük hükümlerine aykırı oldu gerekçesiyle iade edilmesi uygar devler varlığının ifadesidir.

Türk milletinin tarihi hakikatlerini yok sayarcasına, tarihten, bilgiden ve belgeden yoksun olan Milletvekili Payan’ a, verdiği yasa teklifi iade edilse de hukuk yollarının hatırlatılması gerekmektedir. Milletvekili olarak üyeliğinin değerlendirilmesiyle, kalpleri ve akılları tutulmuş bedbahtlar olarak yer almaları önemli olacaktır. Ermeni terörüne şehit vermiş Kamu Çalışanların temsili olarak ifade etmekteyiz ki; Arşivlerini açamayanlar için TBMM’ de üye olan Milletvekili Paylan ve diğerleri hangi değerlendirmeleriyle hüküm vermiştir. Dr. Bahaeddin Şakir ile Trabzon Valisi Cemal Azmi Berlin’ de, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yurt dışındaki temsilcilerini alçakça şehit edenleri görememiştir.

TÜRKAV olarak İfade etmekteyiz ki; ilk önce Türkler devlet olarak kesintisiz bir tarihe sahiptir. Tarihin gördüğü en eski ve en büyük birkaç milletinden biridir. Türkleri bu güne ulaştıran tarihi seyir, çok çeşitli ve çok zengindir. Eski üç kıta, fakat özellikle Avrasya’da Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar, tarih ve coğrafya, Türk kültürünün ve medeniyetinin hayat sahasını oluşturur.

Bu günde küreselleşen dünya, Türkiye’nin, Türk dünyasının önüne büyük fırsatlar vermektedir. Bu nedenledir ki, Türkiye için yeni ama kafalarında, raflarında, hep duran ayak oyunları gündemde olacaktır. ABD Başkanının sözde soykırım oyunu aynı anlayışın göstergesidir. Türk vahşetine hiçbir yerde tesadüf edilemediği halde, bile bile sözde soykırımla uydurulmuş siyasi bir hikâye oynanmaktadır.

Bakın, çağı anlayabilmek için Ermeni safsatasının Türkiye’ye karşı uygulamalarını kısaca hatırlayalım: Fransa Parlamentosu’nun Ermeni soykırımı adı altında ki kararı olmuştu. ABD’nin her 24 Nisan’ da, Ermeni lobicilerinin saçmalıklarına çanak tuttuğu ortada iken, TBMM Milletvekili olarak görev yapanlar kime çanak tutmuştur?

TÜRKAV olarak ifade etmekteyiz ki; Tarihten günümüze deneyimleriyle Kahramanlık örneklerini sergileyen TBMM’nin, o, dönemdeki bir kararında; Ortadoğu, Kafkasya, kalplerini bize bağlamışlardır. Azerbaycan bize samimidir. Ermeniler İslam halkını ortadan kaldırmaya çalışıyor, İngilizler, Fransızlar, Yunanlılar, Trakya bütün bunların emellerini biliyoruz. diyen TBMM, tarihte ışık olmuştu. Bu gün de safsata ve alçaklık içinde verilen yasa tasarısını iade etmiştir.

Son Güncelleme: 26.04.2022 15:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.