Çakıroğlu'ndan 15 Temmuz mesajı

İyi Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, Grup Başkanı Davut Çakıroğlu ,15 Temmuz darbe girişimin 3.yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

Çakıroğlu'ndan 15 Temmuz mesajı

İyi Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, Grup Başkanı Davut Çakıroğlu ,15 Temmuz darbe girişimin 3.yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

15 Temmuz 2019 Pazartesi 10:09
Çakıroğlu'ndan 15 Temmuz mesajı

İyi Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, Grup Başkanı Davut Çakıroğlu,Toplum olarak tarih boyunca birçok acı yaşadık ve millet olarak birçok ihanetle karşılaştık. En hazini de birçok ihaneti bu devlete, bu millete, bu devletin ve milletin parçası olan kişilere yaptırdılar…

15 Temmuz, yine bu milletin parçası olan kişilere yaptırılan bir hainlikti, ihanetti... Birilerinin hesabına bu milletin üzerine kurşun sıkıldı. Ancak bu millet, ordusuyla bir kez daha kenetlenerek vatanına atılan kurşunların önüne bedenini siper etti…

Bu millet bir kez daha gösterdi ki "söz konusu vatansa gerisi teferruattır".

Bu vesile ile hain kalkışmanın sene-i devriyesinde, hem o gece şehit olan vatan evlatlarına hem de bugüne kadar bu ülke için şehit olan kahraman milletin aziz evlatlarına rahmet diliyorum. Gazilerimizi saygıyla selamlıyorum ve sağlık, şifa diliyorum.

Bu ve benzeri olaylardan ders çıkarabiliyor muyuz?

Belki de yarın adına bize fayda sağlayacak doğru soru budur. Bu sorunun cevabı bugünlerde herkes tarafından verilmeli.

Hala gerek yerelde gerekse ülke genelinde kendi asli görevlerinden sapma gösteren sayısızca yap, belediyelerde, kurumlarda, bakanlıklarda ve iktidar etrafında kendine alan açmaya çalışmaktadır.

Üzülerek ifade etmeliyim ki yerelde milletin acil sorunları ortadayken ilk iş olarak vakıf, dernek, tarikat, cemaat gibi yapıların isteklerini daha elzem gören seçilenlerle karşı karşıyayız.

Yani ders almayı bir yana koyalım birine karşı diğerlerine güç vererek denge oluşturmak gibi hala siyasi hesap ve oy kaygısıyla hareket edilmektedir.

15 Temmuz ihaneti ve bu ihanetin içinde olan paralel yapı tabi ki benzer yapıları aynı kefeye koymamızı gerektirmez ancak siyaset, halktan aldığı yetkiyi bu gibi yapılarla bölüşmemeyi, bu gibi yapıları yönetime ortak etmemeyi öğrenmeli. Milletimiz bu konularda siyasilere prim vermemeli ve tepki ortaya koymalıdır...

Bugün daha etkili olacağını düşünerek değinmemiz gereken ikinci bir konu da yargılamaların siyasi ayağıdır. İyi Parti olarak defaatle bu konunun üzerinde durmamıza hatta araştırma önergeleri vermemize rağmen konu kapatılmakta, ısrarla kamuoyundan kaçırılmaktadır.

Unutulmamalıdır ki bütün unsurlarıyla ortaya çıkartılmayan, devletten temizlenmeyen bu yapı ile verdiğiniz mücadele samimiyetten uzak olur.

Yargılamalar hususunda da hepimizin hassasiyet göstermesi, geceye ait karanlık noktaların aydınlatılması, masumiyet karinesinin önemsenmesi gerekmektedir.

İnsanları, siz suçlu oldukları konusunda ikna edeceğinize onların kendilerinin suçsuz oldukları konusunda yargıyı ikna etmelerini beklemek adil yargılamaktan uzaklaşmaktır.

Siyaset Allah'tan af dileyerek suçunu ortadan kaldıramaz ve sorumluluktan kurtulmamalıdır.

Dün siyaset eliyle bu yapının içine itilen kişilerin varlığı kadar siyasetin menfaatine olduğu için devletin içine çekilen kişilerin varlığı da milletimizce tasvir edilmeli.

Hala siyaset eliyle yaşatılan, milletin imkânlarını sömüren, siyasetin baskısıyla milletin hakkıyla finanse edilen benzer yapıların, yarın ülkenin, belediyelerin yönetimlerinde kendilerine hak görmeyeceklerinin, yetki istemeyeceklerinin garantisi yoktur.

Devam eden nakdi katkılar ve arazi tahsisleri ivedilikle adli ve idari soruşturmalara konu olmalıdır.

Evet…Bir acı, ihanet, yıkım vuku bulduktan sonra acımızı yaşamalıyız ancak unutmamalıyız, gerekli dersleri almalıyız ki verilen şehitlere, ülkenin kayıplarına karşı vicdani, insani ve vatani sorumluluğumuzu yerine getirmiş olalım.

Duamız, temennimiz bu acıları ülkemiz yaşamasın, teröre fırsat vermesin, hain yapılar yaşam alanı bulamasın ancak gayretimiz de bu minvalde olmalıdır.

Bu aziz millet ve mukaddes devlet yedi düvele karşı durmuş, dünyaya meydan okumuştur. Nice destanlara imza atmıştır. Bu hain yapılar 15 Temmuz gecesi bunu bir kez daha anlamıştır umarım ama eninde sonunda anlayacaklardır.

Son söz bugüne dair yapılan hazırlıklara olsun.

Bu günün bir anma günü olduğu bilinciyle hareket edilmeli. Bu milletin topyekûn iradesiyle; askeri, polisi, işçisi, memuru, çiftçisi, sivili, siyasetçisi ile bir bütün olarak ülkesine yapılan saldırıyı bertaraf ettiği iyi anlaşılmalı. Bugün; bir kişiye münhasır ve bir partiye nazır olarak görülmemeli, gösterilmemeli, hele ki siyasetin küçük hesaplarına asla alet edilmemelidir.

Bu millete yapılan saldırıyı, bu millet bu devlet ortadan kaldırmıştır. Şarkılarla, türkülerle kutlanacak, eğlenceyle yâd edilecek bir olay olarak anlaşılması bir yanılgı değil bir hezeyandır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.