Dsp İzmir İl Başkanı Karakülçe Açıkladı

Demokratik Sol Parti (DSP) İzmir İl Başkanı Selçuk Karakülçe, partisinin 30 Mart yerel seçimlerinde İzmir ve ilçelerinde 30 adayla halkın karşısına çıkacağını, hiçbir parti ile ittifak halinde olmayacaklarını söyledi. Karakülçe, "Şu...

10 Şubat 2014 Pazartesi 11:03
Bu haber 170 kez okundu
Dsp İzmir İl Başkanı Karakülçe Açıkladı
banner20
Demokratik Sol Parti (DSP) İzmir İl Başkanı Selçuk Karakülçe, partisinin 30 Mart yerel seçimlerinde İzmir ve ilçelerinde 30 adayla halkın karşısına çıkacağını, hiçbir parti ile ittifak halinde olmayacaklarını söyledi. Karakülçe, "Şu an da Türkiye'de iktidar tarafından dayatılan ve ülkeyi sıkıntılara sokan bu durumu durdurmanın ve hayır demenin yolunun DSP’yi güçlendirmekten geçiyor. Türkiye'de vatanseverlerin, solcuların ve devrimcilerin Türkiye’nin aydınlaması için emek verenlerin tek adresi DSP'dir" dedi.

"Seçimlere 30 adayımızla solcuların ihtiyacı olan güçlü demokratik solcularla katılacağız" diyen Karakülçe, "Bu hafta içinde DSP kadrolarına birçok ilçeden toplu katılımlar gerçekleşecek ve şu anda faal belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri ve hatta milletvekillerinin katılımları sözkonusu olacaktır. Demokratik sola inanan insanlara kapımız ve kadrolarımız her zaman açıktır" diye konuştu. DSP'nin Türk siyasi hayatının en önemli parçası ve halkın temsilcisi olduğunu vurgulayan Karakülçe, şunları söyledi: "DSP'liler dişi ve tırnağı ile çalışarak bugünlere gelmiştir. Rahmetli Ecevit’in kuruluş mantalitesinde halk vardı. Düsturumuz Hak ve halk derken Ecevit halkı için bir parti kurmuştur. Bu parti esnafın, işçinin, köylünün partisidir. Daha da açacak olursak bu partinin sahibi bakkaldır, manavdır, berberdir, ayakkabı boyacısıdır, ülkesi için üreten, düşünen sanayicisidir, yazarıdır, bilim adamıdır, ev hanımıdır, evine bir lokma ekmek götürmeye çalışan emekçidir, ülkenin gelecekte sahibi olacak gençleridir. Ecevit bu insanların ülke yönetiminde söz sahibi olabilmesi için DSP’yi kurmuştur. Ecevit Türk tarihinde 60 kişi ile Hükümet kuran kişidir. O tarihte “dürüstlük meziyet değildir”diyen ve tepeden bakanlar bugün dürüstlüğün en önemli kavram olduğunu ve bazılarında olmadığını anladılar. Bu yönüyle başta DSP Genel Başkanı Dr. Masum Türker olmak üzere dürüst kadrolar Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde yerel yönetimlere taliptir. DSP bir okuldur; hepimizin bildiği üzere Rahmetli Ahmet Piriştina gibi bir değeri yetiştirmiş ve İzmir'de sol olmanın keyfini yaşatmıştır. En başta da söylediğimiz gibi siyasi hayatımız kilitlenmeye başladı. Ortaya çıkan bu tablo eski bir reklam da söylendiği gibi”Yok aslında birbirimizden farkımız…” noktasındadır. Onun için DSP tekrar güçlenecek ve Genel Seçimler sonrası da başta %10’luk seçim barajı,anti-demokratik dokunulmazlıklar, siyasi partiler kanunu olmak üzere bir çok kanun değiştirilecek ve ülkenin önü açılmış olacaktır. Halkımızın ve İzmirli kardeşlerimizin bu hassasiyeti göz ardı etmeyeceklerini biliyor ve partimize güç vermeye çağırıyoruz."

    Yorumlar

Tümü Anket
Bugün seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirdiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • Trabzon Tv - 26 Şubat 2015Manşeti
Karikatür
  • NE Zaman Adam Gibi Top Oynayacaksınız?
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv