Yabancılar Pazarı Esnafından Başkan Köktaş'a Ziyaret

Samsun Yabancılar Çarşısı Züccaciye, Bijuteri, Kırtasiye ve Oyuncakçılar Esnaf Odası Başkanı Olcay İnanç, Samsun Yabancılar Pazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Akyüz, yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyesi esnaflar...

08 Kasım 2013 Cuma 18:36
Bu haber 107 kez okundu
Yabancılar Pazarı Esnafından Başkan Köktaş'a Ziyaret
banner20
Samsun Yabancılar Çarşısı Züccaciye, Bijuteri, Kırtasiye ve Oyuncakçılar Esnaf Odası Başkanı Olcay İnanç, Samsun Yabancılar Pazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Akyüz, yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyesi esnaflar AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş'ı ziyaret ettiler.

Yoğun katılımın olduğu ziyarette, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, misafirlerini toplantı salonunda ağırladı. Ziyaretlerinin amacı hakkında konuşma yapan Samsun Yabancılar Çarşısı Züccaciye, Bijuteri, Kırtasiye ve Oyuncakçılar Esnaf Odası Başkanı Olcay İnanç, "25 sene önce kurulan pazarımızda yaklaşık 3 bin esnafımızın bulunuyor. Yabancılar Çarşımızın bir takım sıkıntılarını, isteklerini sizle görüşmek, fikir alışverişinde bulunmak, sizi çarşımıza davet etmek misafirimiz olarak ağırlamak istiyoruz. Her zaman bizim yanımızda olduğunuz, size tüm

esnaf arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum" dedi.

Samsun Yabancılar Pazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Akyüz ise, "2 aylık bir süreç içinde başkanlığı Olcay İnanç başkanımızdan devir aldık. Biz bayrak yarışı yapmıyoruz. Tüm esnaflarımız olarak bizim ayrımız, gayrımız yok. Herkesin birbirine saygısı vardır, kenetlenmiş durumdayız. Bizde, sizleri en yakın zamanda çarşımızda görmek, ağırlamak istiyoruz. Bu zamana kadar bizlere, esnaf kardeşlerimize verdiğiniz destekten ötürü teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Samsun Yabancılar Pazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kurucu Başkanı Ali Çoban da, "İlk kurulduğu günden itibaren pazarın bulunduğu alanın şehir planına işlenmesi ve modern bir hale gelerek oradaki gezgin, gariban esnaf kardeşlerimizin rahat bir bir ortamda işlerini yaparak evlerine ekmek götürülmesini sağlayan herkese tekrar teşekkür ediyoruz. Bu konuda İl Başkanımız Fuat Köktaş bey de her zaman yanımızda durdu. Onun için Yabancılar Pazarı esnafının size ahde vefası vardır. Sizden Allah razı olsun, bir kez daha teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

KÖKTAŞ: “MİLLETİMİZİN HİZMETKARIYIZ”

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Başkanı Fuat Köktaş, "3 Kasım 2002, AK Parti'nin kuruluş tarihinden itibaren sizlerle her zaman iç içe olduk. Sizlerin iyi şartlarda ticaretinizi yapabilmeniz, kimseye yük olmadan mücadelenizi verebilmeniz adına her zaman Yabancılar Pazarı esnafına destek sağladık. Bizler de her seçimde sizin kapınızı çaldığımız da, sağımızda, solumuzda, arkamızda durdunuz bizleri boş çevirmediniz. Sizin sorunlarınız, dertleriniz, sıkıntılarınız bizlerin sorunları, dertleri, sıkıntılarıdır. Her istediğimiz zaman sizlerle bir araya gelemiyoruz hiç kimse bunu yanlış anlamasın. Gündemimiz yoğun, gece gündüz demeden programlarımızı icra ediyoruz, fakat görevlerimizi unutmuyoruz. Gelen Başkanımız, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ifade ettiği gibi ‘Biz Millete efendilik yapmak için değil, hizmetkarlık yapmak için buradayız’. Türkiye Cumhuriyeti'nin her bir bireyine iyi bir gelecek sunabilmek için buradayız, bunun için siyaset yapıyoruz. Devleti ve hükümetleri oluşturan halktır. Bütün çalışmalarımızın merkezinde insanlarımız var. Hiçbir zaman hükümetin gündemini milletin gündeminden ayırmadık. Dolayısıyla hiçbir kesimin hükümeti değil, herkesin hükümeti olduk. Tüm Türkiye'nin temsilcisi olduk. Ülkemizin kaynakları hepimizin. Kaynakların yer aldığı yer de Hazine’dir. Önemli olan millete ait bu hazineyi doğru, en iyi şekilde kullanmaktır. Biz de bunu yapıyoruz. Bu yolda toplumumuz ve özellikle sosyal yapımız açısından önemli bir kesim olan esnafımızla ilgili önemli düzenlemeler yaptık. Esnaf Kefalet Kooperatiflerimiz üzerinden, Halk Bankası yüzde 4 faiz ile kredi veriyor, 2002 öncesi bu oran yüzde 47 idi. Bu rakamlar 11 yılda Türkiye'nin nereden nereye geldiğini gösteriyor. Yine 2002 dönemlerini hatırlayanlar çok iyi birler, yaz aylarında yağmur yağdığında servis minibüsleri patinaj zincir takarak köylere gidiş geliyor yapıyor iken bugün hamdolsun köylerimizdeki yol sorunları yüzde 95 oranında ortadan kaldırdık. İktidarımız ile birlikte köylerimizde, su, kanalizasyon gibi problemlerini çözdük. Bu sorunlar bittikten sonra artık köylerimizden sosyal anlamda hizmet talepleri geliyor. İnşallah bunları da zaman el verdikçe kaynaklarımızı iyi kullanarak gerçekleştireceğiz. Sizler, AK Parti'ye destek verdikçe, bizler birçok hizmeti sizlerin ayağına getirmeye çalışıyoruz. Bizi teşvik ediyorsunuz, biz size hizmet ettikçe, siz her seçimde AK Parti'nin oylarını artırarak destek vermeye devam ediyorsunuz, bizleri ödüllendiriyorsunuz. Ben bu anlamda burada bulunan başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine, esnaf kardeşlerime işlerinde başarılar, bol kazançlar, sağlık sıhhat diliyorum" şeklinde konuştu.

    Yorumlar

Tümü Anket
Bugün seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirdiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • Trabzon Tv - 26 Şubat 2015Manşeti
Karikatür
  • http://vimpir.com/karikatur-yigit-ozgur-ucgenin-ic-acilarinin-toplami-deli-1459-I2.jpg
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv