CHP’li Kaya Akp’li Cora’ya Sert Çıktı: "Asıl Felaket İktidarınızdır"

01 Şubat 2023 Çarşamba 11:34
CHP’li Kaya Akp’li Cora’ya Sert Çıktı: "Asıl Felaket İktidarınızdır"

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Millet İttifakı’nın açıkladığı Ortak Politikalar Mutabakat Metni hakkında eleştirilerde bulunan ve felaket olarak nitelendiren AKP Milletvekili Salih Cora’ya sert cevap vererek, “Sayın Cora felaket arıyorsanız; cennet ülkemizi getirdiğiniz duruma bakmanız yeterlidir. Son 5 yılda ülkemizi 50 yıl geriye götürdünüz, asıl felaket budur. Paramızı nasıl pula çevirdiğinize bir bakın. Çarşıya, pazara, zam yağmurlarına bir bakın. Emeklilerimizin durumuna, hayallerini çaldığınız gençlerimize bir bakın. Trabzon’umuza verilen ve tutulmayan sözlere bir bakın. Kısacası aynaya bakın. Ülkemizin başındaki en büyük felaketin iktidarınız ve kötü yönetiminiz olduğunu göreceksiniz.” dedi. 

“ORTAK POLİTİKALAR MUTABAKAT METNİ SORUNLARA ÇARE OLACAKTIR"

Altı partinin beraber hazırladığı “Ortak Politikalar Mutabakat Metni”nin Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayının Seçim Beyannamesinin ve Hükümet Programının ana omurgasını oluşturduğunu belirten Kaya, “Milletimizin ve memleketimizin sorunlarına çare olacak; temel politika alanlarında milletimizin menfaatleri doğrultusunda belirlediğimiz hedef, politika ve projeleri içeren Ortak Politikalar Mutabakat Metni” Millet İttifakı iktidarının da ana omurgasıdır ve milletimize karşı ortak taahhüdümüzdür.” dedi.

“İKTİDARI KAYBETME KORKUSUYLA YALAN VE İFTİRALARA SARILIYORLAR”

AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın, altı partinin ortak mutabakat metnini hedef alan açıklamasında Millet İttifakı’nın şehir hastanelerini yıkacağı, nükleer enerjiyi durduracağı gibi yalan ve iftiralara sarıldığını söyleyen Ahmet Kaya, “Sayın Cora, iktidarı kaybedecek olmanın korkusuyla yalan yanlış bir açıklama yapmıştır. Anlaşılıyor ki, mutabakat metnini hiç okumamış. Mutabakat metninde; "şehir hastanelerini yıkmak" diye bir şey yoktur, şehir hastanelerinde yolsuzlukları araştırmak vardır. Şehir hastanelerine verilen hasta garantilerini sağlamak için kapatılan ‘devlet hastanelerinin yeniden açılması’ vardır. Nükleer enerjiyi durdurmak yoktur. Yeni nesil nükleer teknolojilere dayalı Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezi kurmak vardır. AKP'lilere yalan yanlış açıklamalar yapmak yerine ilk fırsatta Ortak Mutabakat Metnimizi okumalarını ve milletimiz için yaptığımız bu değerli çalışmadan istifade etmelerini öneriyoruz.” dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya açıklamasında şunları söyledi:

“SORUYORUM, BUNLARIN HANGİSİ FELAKETTİR?”

“Sayın Cora’nın yaptığı açıklamalar aslında seçimi kaybedeceklerini kabullendiklerinin ve muhalefete hazırlandıklarının açık göstergesidir. Sayın Cora öncelikle şunu iyi bilmelidir ki; biz, milletin ve memleketin yararına olan hiçbir hizmete karşı olmadık. Aksine milletin ve memleketin malını, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlerin karşısında durduk, durmaya da devam ediyoruz.

Sayın Cora’ya soruyorum; tarıma, sanayiye, teknolojiye, üretime, gençlerimize yatırım yapmanın neresi felakettir?
‘Cumhurbaşkanlığı Çankaya Köşküne taşınacak, Cumhurbaşkanlığı’nın kullanımındaki saray, köşk ve yalılar halkın kullanımına açılacak.’ demenin nesi felakettir?
‘Cumhurbaşkanlığı envanterindeki uçakları satarak elde edilen gelirle yangın söndürme uçakları alınacak.’ Bu mudur felaket?
‘Türk Lirası’na yeniden itibar ve istikrar kazandıracağız’ dememiz midir felaket?
‘Suriyelilerin en kısa sürede ülkelerine geri dönmelerini sağlayacağız’ demenin nesi felakettir?
‘Köy okullarını açacağız, devlet okullarında ücretsiz öğle yemeği vereceğiz’ demenin nesi felakettir?
‘Kapanan belde belediyelerini açacağız, köy tüzel kişiliklerini iade edeceğiz’ demenin nesi felakettir?
‘ÇAYKUR’un milyarlarca lira zarar etmesine sebep olan Varlık Fonu’nu kapatacağız’ demenin nesi felakettir?
‘Emekli aylıklarının artışında sadece enflasyonu değil, büyümeden kaynaklı refah payını da hesaba katacağız’ demenin nesi felakettir?
‘Kalıcı yaz saati son bulacak’ demenin nesi felakettir?
‘Gençlere pasaport ücretsiz olacak, yurt dışına çıkış harcı alınmayacak’ demenin nesi felakettir?”

“FELAKET ARIYORSANIZ ÜLKEYİ GETİRDİĞİNİZ DURUMA BİR BAKIN”

“Felaket arıyorsanız; cennet ülkemizi getirdiğiniz duruma bir bakın. Çarşıya, pazara, zam yağmurlarına bir bakın. Emeklilerimizin durumuna, mutfaktaki yangına bir bakın.
Tencere kaynamayan evlere, geçim sıkıntısıyla boğuşan kadınlarımıza bir bakın.
Felaket arıyorsanız; Trabzonlulara söz verip de tutmadığınız; Güney Çevre Yolu Projesine, Yatırım Adasına, ‘ne rafta ne arafta’ dediğiniz, 2023’te açacağız dediğiniz ama 2053’e ötelediğiniz Trabzon-Erzincan Demiryolu Projesine, 20 bin lira bütçe ayırdığınız Trabzon Yeni Havalimanı Projesine bakın!”

“ASIL FELAKET, GENÇLERİMİZİN UMUTLARINI ÇALANLARDIR”

“Son 5 yılda ülkemizi 50 yıl geriye götürdünüz. Asıl felaket budur!
Kötü yönetiminizle paramızı pul ettiniz, milletimizi ekmeğe muhtaç ettiniz, asıl felaket budur!
Gençlerimizin umutlarını, hayallerini, yarınlarını çaldınız, asıl felaket budur!
Kısacası, Sayın Cora felaket arıyorsanız aynaya bakın ve öz eleştirinizi yaparak partinize çok güvendiği için oy veren, her türlü yetkiyi veren bu yüce milleti ve bu cennet ülkeyi nasıl bu hale getirdiğinizi bir sorgulayın!”

Son Güncelleme: 01.02.2023 11:41
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.