Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: Halkımız Sırtını Dönenlerin Kirli Zihniyetini Daha Nice Örnekte Gördü

24 Mayıs 2023 Çarşamba 15:30
Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: Halkımız Sırtını Dönenlerin Kirli Zihniyetini Daha Nice Örnekte Gördü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çam-Sakura Hastanesi’nin bağlantı yollarını yapmayarak, milletin en ihtiyaç duyduğu zaman ona sırtını dönenlerin kirli zihniyetini halkın gördüğünü belirterek, “Meydanlarda Selo’yu cezaevinden salma sözü verenlerin bölücü örgütle mücadele etmesi beklenebilir mi? Rakiplerini tasfiye etmek için şantaj, tehdit, baskı, kaset kumpası dahil her yolu meşru görenlerin siyasi ahlakına güvenilir mi? Dün söylediğini bugün inkar edenlere elbette güvenilmez” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Trabzon Şehir Hastanesi şantiyesinde basın açıklaması yaptı; “Vatan sevgisi, vatandaşlık bilinci son derece yüksek olan Trabzon, bir kez daha Cumhurbaşkanımızın ve Cumhur İttifakı’nın yanında olduğunu gösterdi. Sandıkta açık ara farkla ‘bağımsız, bölünmez ve müreffeh Türkiye’ dedi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de çoğunluğu Cumhur İttifakı’na vererek bize ve ittifakımıza güvendiğini, inandığını, geleceğini burada gördüğünü teyit etti. Sırada 28 Mayıs’ta yazacağımız destan var. Trabzon rehavete kapılmayacak. Geleceğimizin teminatı için oyunu verecek” ifadelerini kullandı.   

Akyazı Stadyumu'nun yanında Türkiye'nin ve dünyanın en modern hastanelerinden birini inşa ettiklerini dile getiren Karaismailoğlu, Türkiye'ye yayılmış örnek şehir hastanelerinin en güzellerinden birinin Trabzon'a kurulduğunu söyledi. 

Karaismailoğlu, 280 bin metrekarelik alanda inşa edilen Trabzon Şehir Hastanesi’nin kentin sağlık hizmetlerinin çok daha yüksek standartlarda ve modern koşullarda verilmesi amacıyla hayata geçen, Trabzon’un sağlık altyapısının gücüne güç katacak bir proje olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
“1461 yatak kapasitesiyle Trabzon’u bir sağlık merkezine dönüştürecek. Yapılan fizibilite çalışmaları sonucunda Trabzon’un ihtiyaçları doğrultusunda bünyesinde; 181 yataklı Genel Hastane, 146 yataklı Kadın Doğum Hastanesi, 161 yataklı Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi, 
151 yataklı Onkoloji Hastanesi ile 300 poliklinik, 33 ameliyathane ve 236 yataklı yoğun bakım üniteleri yer alacak. Ayrıca, şehir hastanemizi bölgede olabilecek en büyük depremlerde dahi hasar almayacak şekilde inşa ediyoruz. Hastanemizin temelinde 762 sismik izolatör yer alıyor. Kapalı ve açık otopark olmak üzere yaklaşık 3 bin araçlık otoparkı da mevcuttur. Yapım çalışmalarımızı, hastanemizi 22 Şubat 2025 tarihinde hizmete vermek üzere hızla ve başarıyla sürdürüyoruz. Trabzon’un geleceği için turizmden ticarete, tarımdan üniversitelere kadar pek çok planımız var. Gelişmiş, bölgesinde lider Trabzon’a ihtiyaçlarını en yüksek düzeyde karşılayacak Hastanemiz, Trabzon halkına yakışır olacak.”

İNSANIMIZIN SAĞLIĞINI, HAYATINI DAHİ SİYASETE ALET ETTİLER

Trabzon Şehir Hastanesi gibi önemli bir sağlık kompleksinin bağlantı yollarının da çok önemli olduğunu vurgulayan Karaismailoğlu, AK Parti hükümetlerinin vakit kaybetmeyi sevmediğini, milletine, ülkesine hizmet için bir dakikayı bile boşa harcamayacağını kaydetti. 
Karaismailoğlu, “Biz de hiç hız kaybetmeden Trabzon’un geleceğinin, projelerimizin, işlerimizin başındayız. Madem ki Trabzonlular yola doğru adam ile devam diyor; biz de elbette durmayacağız. Trabzon Şehir Hastanesi’ne hafif raylı sistem projesini de bağlayacağız. Cumhurbaşkanımız liderliğindeki AK Parti kadroları olarak bugüne kadar neyin sözünü verdiysek onu yaptık. Hatırlarsınız İstanbul’da özellikle koronavirüs pandemisi sürecince hayati bir hizmet veren Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin bağlantı yolları CHP yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmamıştı. Akıl alacak gibi değildi ama yapmamışlardı. İstanbullu vatandaşlarımızı mağdur etmemek için karayolu bağlantısını devraldık ve 1 ay içerisinde bitirdik. Yolunu yapmadıkları gibi metro hattını da yapmayacaklarını bize bildirdiklerinde, bu projeyi de hemen devraldık ve yapım çalışmalarını hızlandırdık. İnsanımızın sağlığını, hayatını dahi siyasete alet ettiler” değerlendirmesinde bulundu.

MİLLETİMİZ SUYU GETİRENLE TESTİYİ KIRANI GAYET İYİ BİLİYOR

Bu kirli siyasetin içine düşmediklerine işaret eden Karaismailoğlu, hastaneye ulaşımın, hayat meselesi olduğunu, bekletmeye, oyalamaya gelmez dediklerini anlattı. Bakanlık tarafından bu hattı devraldıklarında fiziki ilerlemenin yüzde 5 seviyesinde olduğunu belirten Karaismailoğlu, “Devirden sonra 24 ay içerisinde işletmeye hazır hale getirdik. Nisan ayında Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla milletimizin hizmetine sunduk. Çam-Sakura Hastanesi’nin bağlantı yollarını yapmayarak, milletin en ihtiyaç duyduğu zaman ona sırtını dönenlerin kirli zihniyetini halkımız daha nice örnekte gördü. Milletimiz bunları, inşa edemedikleri hastane yollarından, ‘bedava olacak’ diye millete yalan söyleyip, sonra da yüzde 300 zam yaptıkları toplu taşımadan gayet iyi biliyor. Adana’da göreve gelir gelmez yapımını durdurdukları 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden, Aydın’da yapmadıkları şehir hastanesi yolundan tanıyor. Milletimiz suyu getirenle testiyi kıranı gayet iyi biliyor” diye konuştu

TERÖR ÖRGÜTLERİYLE KOL KOLA GİRENLERLE İŞ BİRLİĞİ YAPTILAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki Ak Parti’nin hizmet ve eser siyaseti anlayışıyla hiç kimse ama hiç kimse yarışamayacağına vurgu yapan Karaismailoğlu, şöyle devam etti:
“Bugün 2002 Türkiye’si ile kıyaslanmayacak bir konuma geldik. Yılların ihmaline son verirken, diğer yandan ülkemizi geleceğe taşıyan, çağ atlatan nice projelere imza attık. Yüzyılda yapılabilecek işleri 21 yıla sığdırdık. Şimdi de diyoruz ki; bu yüzyıl “Türkiye Yüzyılı” olacak.
CHP’nin başını çektiği masanın etrafında oturanlar, milletimizin çıkarlarını bir kenara bırakmış, terör örgütleriyle kol kola girenlerle iş birliği yapmıştır. Biz halka hizmet etmenin hakka hizmet etmek olduğuna inanıyoruz. Milletin duası ve desteğiyle hep yanımızda olan bu millete hizmet etme imkanı tanıdı. 14 Mayıs’ta açık ara farkla, Cumhurbaşkanımızın yanında olan Trabzonlular, ‘Durmak yok, yola doğru adamla devam ediyoruz’ dedi. 28 Mayıs’ta da hem Trabzonlu hemşehrilerimiz hem de aziz milletimiz başladığı işi çok daha güçlü bir destekle bitirecek. Trabzonlular 14 Mayıs’ta yeniden istikrara, gelişmeye, kalkınmaya devam dedi. Bizde; Karadeniz’in lokomotif şehri Trabzon’u Karadeniz’in parlayan yıldızı yapacağız. Eserlerimizi, hizmetlerimizi bir bir milletimize sunacağız.”

TRABZON’U ÇOK DAHA İLERİLERE TAŞIYACAĞIZ

Bakan Karaismailoğlu, hem Trabzon hem de Türkiye için çok önemli planlamaları olduklarını aktararak, yıllar içerisinde durmadan çalıştıklarını, proje ürettiklerini ve bu projeleri hayata geçirdiklerini, Türkiye’nin dört bir yanında hizmet fırtınası estirdiklerini belirtti. 1 Mayıs’ta Güney Çevre Yolu’na başladıklarını ve devam ettiklerini dile getiren Karaismailoğlu, “3 Mayıs’ta Zigana Tüneli’ni hizmete açtık. Bugüne kadar 100 binin üzerinde araç kullandı. 11 Mayıs’ta Trabzon’a bir müjde verdik. Boztepe Kentsel Tasarım Projemizi hemşehrilerimizle paylaştık. Boztepe Kışlası’nı Milli Savunma Bakanlığımızdan devraldık. Trabzon Büyükşehir Belediyemiz eliyle hayata geçecek Boztepe Millet Bahçemiz Trabzon’umuza çok yakışacak ve çok büyük değer katacak. Şimdi, Trabzon’u çok daha ilerilere taşıyacağız. Trabzon’u hep birlikte refah merkezine çevireceğiz. Trabzon’u bir marka kent, cazibe merkezi yapacağız. Çünkü vatansever Trabzon daha da iyisini hak ediyor” şeklinde konuştu.

Yeni İpek Yolu olacak dev proje Kalkınma Yolu için çalışmalara başladıklarını ifade eden Karaismailoğlu, Habur ile Basra körfezi arası 1200 kilometrelik demiryolunu ve otoyolu kapsayan Kalkınma Yolu Projesi’nin, Türkiye’yi Trabzon’dan Basra Körfezi’ndeki Faw Limanı’na bağlayacaklarına işaret etti. Hint Okyanusu Basra Körfezi’nden Habur’a ulaşan Kalkınma Yolu sayesinde; Türkiye üzerinden Akdeniz’e, Karadeniz’e, Avrupa’ya ve Kafkaslara bağlantı kuracaklarını, Orta Koridoru da buna entegre edeceklerini anlatan Karaismailoğlu, "Bu heyecanla Trabzon Hafif Raylı Sistem Hattı’na başlayacağız. Yılda 15 milyon yolcuya hizmet verecek, 70 bin metrekarelik terminali 3200 m uzunluğunda pisti ile Yeni Trabzon Havalimanı’na başlayacağız. Trabzon'a ne yapsak azdır ve yerindedir. Trabzon için Türkiye çalışmaya devam edeceğiz. Milletimiz bize inanıyor. Trabzonlular bize güveniyor” dedi.

İKİNCİ TURDA SESİMİZ DAHA DA GÜR ÇIKACAK

Bugüne kadar verdikleri her sözün arkasında durduklarını vurgulayan Karaismailoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:
“Milletimiz de bunu gördü. 14 Mayıs’ta milletimiz biz kez daha dualarımız, rüyalarımız, umutlarımız Recep Tayyip Erdoğan’la dedi. İkinci turda sesimiz daha da gür çıkacak; Cumhurbaşkanı’mıza verilen destek daha da çok artacak. 28 Mayıs'ta sandığa giderek tercihte bulunacak tüm kardeşlerimden, şu soruları kendilerine samimiyetle sormalarını rica ediyorum. Seçimden önce bedava ev vadedip sonrasında depremzedelerimizi misafir oldukları yerlerden atmaya kalkanlara itibar edilir mi? Ne bürokratik ne de siyasi hayatında ülkeye hiçbir hayrı dokunmayan bir şahıstan bu millete fayda gelir mi? 17-25 Aralık darbe girişiminde FETÖ’cülerle iş tuttuğunu bizzat kendi ağzıyla itiraf eden birine güven olur mu? Meydanlarda Selo’yu cezaevinden salma sözü verenlerin bölücü örgütle mücadele etmesi beklenebilir mi? Rakiplerini tasfiye etmek için şantaj, tehdit, baskı, kaset kumpası dâhil her yolu meşru görenlerin siyasi ahlâkına güvenilir mi? Dün söylediğini bugün inkar edenlere elbette güvenilmez.”

TRABZON REHAVETE KAPILMAZ

Trabzon’un rehavete kapılmayacağının altını çizen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, “Reisine oyunu verecek. Bağımsız, bölünmez ve müreffeh Türkiye için; Türkiye Yüzyılı için bir kez daha gür bir sesle liderimiz Recep Tayyip Erdoğan diyecek. Kazandıklarımızı koruyacak ve inşallah daha da yükselteceğiz. Ülkemizi terör örgütlerinin oyuncağı haline getirmeye çalışanların yüzüne sandık sonuçlarını çarpacağız. Biz Trabzon’uz, biz Türkiye’yiz diyeceğiz. AK Parti’nin icraatları da milletine hizmetleri de bitmez. Milletimizin de bize güveni bitmez. Cumhurbaşkanı’mız liderliğinde halkımızdan aldığımız destek ve irade ile Türkiye’yi geleceğe taşıyacak projelere imza atmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Son Güncelleme: 24.05.2023 16:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.