Vakfıkebir'de Alp Belediye Başkan Adayı

ALP; “AK Parti’den seçilen ilk belediye başkanı ben olacağım”

31 Temmuz 2013 Çarşamba 14:50
Bu haber 340 kez okundu
Vakfıkebir'de Alp Belediye Başkan Adayı
banner20
Mehmet Bülent ALP - Yaklaşan yerel seçimler için Vakfıkebir İlçesinde Emekli Öğretmen/İşadamı Mehmet Alp AK Partiden aday adayı olduğunu açıkladı.
“ilkleri seviyorum ve ilçemde eğitimci olarak, esnaf olarak, vakıf adam olarak birçok ilke öncülük ettim” diyen Emekli Öğretmen ve iş adamı Mehmet Alp Yalıköy Yakamoz Tesislerinde Büyükliman Bölgesinde görev yapan basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. Alp; Bir ilki daha gerçekleştirerek Vakfıkebir belediye başkanlığı için AK Parti’den aday adayı olduğumu sizlere ve kamuoyuna açıklıyorum dedi.
Alp açıklamasına; davet sebebimiz bir düşüncemizi sizinle paylaşmak, sizin sayenizde kamuoyunu bilgilendirmektir. Bugün, Vakfıkebir Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday adayı olduğumu sizlere ve kamuoyuna açıklıyorum. Bugüne kadar bir kaç arkadaş bu konuda açıklama yapmış ise de Ak Parti’den ilk açıklamayı ben yapıyorum. İlkleri seviyorum ve ilçemde eğitimci olarak, esnaf olarak, vakıf adam olarak birçok ilke öncülük ettim. Meselâ; ilk ramazan çadırı, ilk kitap fuarı, ilk şiir gecesi, ilk burs vermek gibi…
ALP; “AK Parti’den seçilen ilk belediye başkanı ben olacağım”
Emekli öğretmen, köşe yazarı (sizin ifadenizle eğitimci yazar) olarak ve dokuz yıllık esnaf olarak Allah’ın izni ile aday olup belediye başkanlığını alıp bir ilki daha gerçekleştireceğiz. Ayrıca Allah’ın izni olursa ilçemizde AK Parti’den seçilen ilk belediye başkanı ben olacağım. Kamuoyu genelde proje sorar, merak eder. Bu konuda üç beş başlıkta, biraz söz edelim. Herkesin aklına gelen yol, su gibi zorunlu olması gerekenlerden proje diye bahsetmek bana şık gelmiyor. İnsan portresi örneği ile açıklarsak Vakfıkebir’i dış görünüş olarak herkesin gıpta ile bakacağı bir delikanlı, iç dünyası (sosyal yapısı) ile herkesin saygı duyduğu orta yaşlı bir beyefendi haline getirmek boynumuzun borcudur. Bir kaç farklı örnek; Vakfıkebir’i bölgenin kültür, turizm, eğitim, sağlık, ulaşım, ticaret merkezi haline getireceğiz.
Vakfıkebir’lilerin envanterini çıkarıp “Vakfıkebir’lilik Ruhu”nu geliştireceğiz.
İlçe dışındaki Vakfıkebir’lilerin envanterini çıkarıp “Vakfıkebir’lilik Ruhu”nu geliştireceğiz. Onlardan ilçelerine hizmet, yanlarına giden hemşerilerimize de destek isteyeceğiz. Yeni, çok amaçlı kullanılabilecek düğün salonları yaptıracağız. Anons sistemini sesimizi en ücra köseye ulaştıracak şekilde yenileyeceğiz. Belediye kültür müdürlüğü ve reklam birimlerini aktif şekilde çalıştıracağız. Gönlüm arzu ederdi ki bunlar vb. yapılmış olsun ve biz bugün doğalgazı, katlı otoparkları, ticaret borsasını, Karadağ’a yıldızlı otelleri, fabrika arazilerini, üniversite kampüslerini, deniz yolu taşımacılığını, küçük çaplı tersaneyi, limanı, duble yolları… Konuşalım.
Mehmet Alp açıklamalarında; bu konuda kısaca şunları söylemek isterdim: çok çalışmalıyız çok. Bin sekiz yüzlü yılların ikinci yarısında ilçe olmuş, belediye olmuş, tarih ve doğa harikası şirin ilçemizi illerle yarıştırabilmek için beş yılda on beş yıllık iş yapmalıyız dedi.

    Yorumlar

Tümü Anket
Bugün seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirdiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • Trabzon Tv - 26 Şubat 2015Manşeti
Karikatür
  • http://vimpir.com/karikatur-yigit-ozgur-ucgenin-ic-acilarinin-toplami-deli-1459-I2.jpg
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv