CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BELEDİYE BAŞKANLARININ ÇALIŞMALARINI DİNLEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Huber Köşkü’nden video konferans yöntemiyle AK Partili belediye başkanlarına hitap etti. Toplantıya katılan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a detaylı bilgi verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BELEDİYE BAŞKANLARININ ÇALIŞMALARINI DİNLEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Huber Köşkü’nden video konferans yöntemiyle AK Partili belediye başkanlarına hitap etti. Toplantıya katılan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a detaylı bilgi verdi.

03 Nisan 2020 Cuma 16:14
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BELEDİYE BAŞKANLARININ ÇALIŞMALARINI DİNLEDİ

Belediye başkanlarına seslenen ve koronavirüs salgını sürecinde belediyelere çok büyük görevler düştüğüne vurgu yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; kamu hizmet binaları, toplu ulaşım araçları, pazar yerleri, çöp toplama alanları gibi yerlerin temizliği ile dezenfeksiyonunun aksatılmadan yapılması uyarısında bulundu.  Cumhurbaşkanı Erdoğan maske, eldiven, kolonya, tulum gibi temizlik ve korunma malzemelerinin temini ve dağıtımının mümkün olduğu kadar yaygın şekilde sürdürüldüğünü, meslek edinme kursları olan belediyelerin, buralarda temizlik ve korunma malzemelerini kendilerinin yapabileceğini söyledi.

VEBALİ SİZLERİN ÜZERİNEDİR
Halkı bilgilendirmeye yönelik her türlü faaliyetin kesintisiz devam etmesi, gıda ve temizlik ürünlerini vatandaşlara ulaştırırken de kurallara riayet edilmesi gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yaşlılarımız ve öğrencilerimiz başta olmak üzere evlerinden çıkmasını istemediğimiz vatandaşlarımızın alışveriş, internet, kitap gibi ihtiyaçların teminine yardımcı olmalıyız. Bilhassa işsiz  kaldığı veya yetersiz gelire sahip olduğu için geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşımızı asla yalnız bırakmamalıyız. Bu konuda valiliklerimizle de kaymakamlıklarımızla da iş birliği hâlinde olmalısınız. Evinde tencere kaynamadığı için gözü yaşlı, kalbi kırık, yüreği daralmış her vatandaşımızın vebali sizlerin üzerindedir” ifadelerini kullandı. 

MİLLETİMİZ HAK ETTİKLERİ CEVABI VERİYOR 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” Millî Dayanışma Kampanyası’nın hedeflerinden birinin de birlik, beraberlik ve dayanışmanın önemine dikkat çekmek olduğunu belirterek, benzer kampanyaların ekonomik gelişmişlik düzeyi ne olursa olsun dünyanın diğer ülkelerinde de yürütüldüğünü anlattı. Yardım kampanyasında toplanacak tutarın doğrudan ihtiyaç sahiplerine aktarılacağının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu kampanyaların gayesi milletimizin fertleri arasındaki güçlü dayanışmayı ortaya koymaktır. Sergiledikleri hukuksuzluk ve tehlikeli söylemlerle dayanışma yerine ayrışma peşinde olanlara izin vermeyeceğiz. Kendilerini Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin dışında ve üstünde görenlere milletimiz de hak ettiği cevabı veriyor, verecektir. Hele hele 83 milyonun kader ortaklığını sembolize eden bir projeyi dinamitlemeye çalışmak açık söylüyorum, gafletten öte bir davranıştır” şeklinde konuştu. 

DİREKTİFLERİ SAHADA UYGULUYORUZ 
Cumhurbaşkanı Erdoğan değerlendirmelerinin ardından belediye başkanlarına söz vererek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Toplantıda konuşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanım, biz de Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak koronavirüs sürecinin en başından itibaren gerekli tüm tedbirleri alıyor ve disiplinli bir şekilde alanda uyguluyoruz. Bir taraftan hükümetimizin gönderdiği emir ve direktifleri sahada uyguluyoruz diğer taraftan da belediye olarak bir takım inisiyatifler ve bazı ilave tedbirler alıyoruz. Bu manada Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşımızın bilgilendirmesine ve bilinçlendirilmesine dönük tüm mecraların aktif şekilde kullanılması çalışmalarına önem veriyoruz. Neredeyse ulaşmadığımız alan bırakmamak üzere temizlik ve hijyen noktasında 18 ilçemizde yaptığımız çalışmalarla birlikte sosyal tedbirler anlamında özellikle 65 yaş üstü ve 65 altı olup da mağdur durumda bulunan vatandaşlarımıza dönük çeşitli gıda ve hijyen malzemesi yardımları yapıyoruz” dedi. 

Son Güncelleme: 03.04.2020 16:22
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.