Teknofest’te Trabzon Damgası

Trabzon Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri ve Tasarım Becerileri Merkezi ile Trabzon Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde katılarak projeleriyle birincilik elde ettiler.

Teknofest’te Trabzon Damgası

Trabzon Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri ve Tasarım Becerileri Merkezi ile Trabzon Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde katılarak projeleriyle birincilik elde ettiler.

23 Eylül 2019 Pazartesi 11:03
Teknofest’te Trabzon Damgası

Trabzon Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri ve Tasarım Becerileri Merkezi ile Trabzon Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde katılarak projeleriyle birincilik elde ettiler. 

Trabzon Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri ve Tasarım Becerileri Merkezi öğrencileri, Uçan Araba Tasarım Yarışmasına ‘Havali Bilyali’ takımıyla, Mobil Uygulama Aracılığı ile Bluetooth Kontrolü Modem Devreye Alma / Devre Dışı Bırakma Modülünün Geliştirilmesi ve İnsanlık Yararına Teknoloji alanında ‘Uyaran Kapı’ projeleriyle finallere katıldılar.

Trabzon Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ise, Robotik Fetih 1453 ve İnsansız Su Altı Sistemleri kategorisindeki ‘Çaka Bey’ takımı, Uluslararası Savaşan İHA Döner Kanatlı kategorisinde “Tayfa” takımı ve diğer alanlarda da ‘ Minik Dahi’, 'Dönüşümcüler', ‘Yerli Mucitler’, takımlarıyla Teknofest 2019 da yerlerini aldılar.

Festival kapsamında Trabzon Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi Tayfa Takımı Uluslararası Savaşan İHA Döner Kanatlı kategorisinde 1.lik ödülünü alırken, Trabzon Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri ve Tasarım Beceri Atölyesi 'Havali Bilyali' takımıyla Uçan Araba Tasarım Yarışmasında 1.lik ödülünü kazanarak Trabzon’umuza iki birincilik armağan etti.

Havali Bilyali Takımı: Naci Orhan Kodlama Merkezi

Öğretmenler: Adem Bayraktar / Emin Terzi

Öğrenciler: Emine Şahin ( Şehit Samet Uslu İHO)

Eymir Yayla ( Vakfıkebir Cumhuriyet Ortaokulu)

Göksu Naz Atalar ( Cudibey Ortaokulu)

Nuri Kerem Korkmaz (Akçaabat Fen Lisesi)

Savaşan İHA Takımı: Faruk Başaran BİLSEM

Öğretmenler: Lütfü Kurt / Fatih Güngör

Öğrenciler: Azra Ceren Livaoğlu ( Akçaabat Fen Lisesi)

Selcen Çelik (Akçaabat Fen Lisesi)

Yılmaz Umut Karaşah ( Yomra Fen Lisesi)

Kadircan Tüzüner (Trabzon Fen Lisesi)

Hasan Basri Akbulut ( Akçaabat Fen Lisesi)

Son Güncelleme: 23.09.2019 11:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.