Mahmut Ören, "Trabzonspor kuruluş ayarlarına geri dönmelidir"

Trabzonspor Denetleme Kurulu Başkanı Mahmet Ören, bordo-mavili kulübün İstanbul kulüpleri modelinden bir an önce ayrılıp, kuruluş ayarlarına tekrar geri dönmesi gerektiğini söyledi. Ören, Trabzonspor'un artık yeni bir macera kaldıramayacağını vurgulayarak ekonominin sos verdiğini belirtti.

Mahmut Ören, "Trabzonspor kuruluş ayarlarına geri dönmelidir"

Trabzonspor Denetleme Kurulu Başkanı Mahmet Ören, bordo-mavili kulübün İstanbul kulüpleri modelinden bir an önce ayrılıp, kuruluş ayarlarına tekrar geri dönmesi gerektiğini söyledi. Ören, Trabzonspor'un artık yeni bir macera kaldıramayacağını vurgulayarak ekonominin sos verdiğini belirtti.

16 Mart 2018 Cuma 13:40
Mahmut Ören, "Trabzonspor kuruluş ayarlarına geri dönmelidir"

Trabzonspor Denetleme Kurulu Başkanı Mahmet Ören, 7-8 Nisan tarihlerinde yapılacak olan Olağan Genel Kurul öncesi önemli tespitlerde bulunarak uyarılar yaptı. Bugüne kadar Trabzonspor'un borçlanarak büyüdüğünü belirten Ören, "Kulübümüz bugüne kadar borçlanarak büyüdü ve ağır bir borç yükünün altına girdi. Her geçen gün ve gün artan bu ağır borç yükü altından kurtulması imkansız hale gelmektedir. Korkumuz o ki kulübümüz toparlanmaz bir hale gelmesin" dedi. 

"Ben varsam değil, Trabzonspor varsa olur" 
Trabzonspor'un devasa sorunlarının altından normal şartlarda ve sıradan insanlarca başarılabilecek bir iş olmadığını belirten Ören, "Utanılacak bu durumdan çıkış, ancak ve ancak Trabzon’daki ve gurbetteki tüm bordo mavililerin tek vücut olabilmesiyle mümkündür. Ortak aklın egemen olduğu bu topyekün ekonomik savaşta formül, 'ben varsam olur’ şeklindeki kibirden kurtulup, 'Trabzonspor varsa olur' anlayışındaki üst akla geçilmesi şeklinde olabilir" ifadelerini kullandı. 

"Hepimiz suçluyuz" 
Ören, sözlerini şöyle sürdürdü, "Bu ulvi davranış içindeki bir ekibin başarılı olma şansı vardır. Trabzonspor için bunun dışında hiçbir kurtuluş reçetesi yoktur. Bu formül-reçete Trabzonspor’un kurtuluşu içindir. Söz konusu ekibin amacı seçim kazanmak olmamalı, bu sebeple de ulvi amaç dışına çıkılmamalı. Bu duruma gelinmiş olmada, geçmişte bencilliği ve duygularıyla hareket eden, bir adım önünü göremeyen camianın önde gelenleri sebep olsa da, gün , kesinlikle suçlu arama ve hesap günü olmamalıdır. Çünkü hepimiz suçluyuz" dedi. 

"Geçiş ekibine ihtiyaç var" 
Trabzonspor Denetleme Kurulu Başkanı Mahmut Ören, üst akılla oluşturulacak geçiş ekibiyle 2018 Aralık'ta Olağan Kongreye gidilmesi gerektiğini belirterek, "Trabzonspor ekonomisi şahsiliğin de üzerine çıkmış, artık taşınamayacak boyuta gelmiştir. Trabzonspor’u bu noktaya getiren maceracı, çarpık yönetim anlayışının aynen sürdürülmesi halinde, bu yükün altından kalkabilmek asla ve asla mümkün görülmemektedir. Ekonomik tablo vahim ötesidir. Zorunlu ödemelerle anlık yaşatılabilse bile, borçlar ödenebilir ve çevrilebilir seviyenin kat be kat üzerindedir. Trabzonspor’da paranın tükendiği son kavşaktayız. Asla ümitsiz değiliz" diye konuştu. 

"Mevcut yönetim sorumluluklarını yerine getirmelidir" 
Olağanüstü kongre öncesi son bir görev de mevcut yönetim kuruluna düştüğünü ifade eden Ören, "Kulübün daha da zor durumlara düşmemesi için, 7 Nisan’a kadar olan zorunlu ödemeleri riske atmadan ödemeli ve sorumluluklarını yerine getirmelidir. Kulübümüzün içine düştüğü bu durumdan çıkacağına olan inancımız tamdır" şeklinde konuştu. 

"Trabzonspor kuruluş ayarlarına dönmelidir" 
Trabzonspor'da yeni bir maceraya tahammül olmadığını belirten Ören, şöyle konuştu: 
"Trabzonspor’da yeni bir maceraya ne zaman, ne de tahammül vardır. Trabzonsporlular, şehir, taraftarlar, yerel basın ile artık iç çekişmelerden bir an önce kurtulmalı ve sadece çözüme odaklanmalıdır. İstanbul kulüpleri modelinden bir an önce sıyrılıp kuruluş ayarlarına tekrar dönmelidir. Zamanını kulüp için harcayacak, Trabzonspor için koşturacak ve çözüm üretecek, bilgili, nitelikli ve liyakat sahiplerinden oluşturulacak bir geçiş niteliğindeki üst akla kayıtsız-şartsız, ama’sız-fakat’sız-ancak’sız, tek vücutçasına ve koşulsuzca destek verilmelidir Bu olağanüstü kongrenin Trabzonspor’un kurtuluşu için olduğu unutulmamalıdır. Şahsi menfaatlerinden arındırılmış ve sadece Trabzonspor için’’ oluşturulacak bu üst aklın, günlük kısır çekişmelere ve kavga ortamına sokulmadan ama saygı çerçevesinde ve koşulsuz bir destek ile arkasında durulmalıdır." 

"Gün suçla aramak günü değildir" 
Ören, günün suçlu aramak günü olmadığını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: 
"Gün Trabzonspor günüdür. Trabzonsporluluğun, varlığımızın en önemli nedenlerinden birisi olduğu unutulmamalıdır. Gün suçlu aramak günü değildir. Biliyoruz ki, hepimiz suçluyuz Kaybedecek vaktimiz yoktur. Trabzonspor’un kurtuluşu için oluşturulacak üst aklın, şahsi hesap ve reklam ihtiyacı olmayan, varlığı kendinden menkul şahsiyetlerden değil, akıl, bilgi, deneyim, liyakat ve liderlik ruhuyla oluşturulmuş kişilerden gerçekleşmesi halinde, kurtuluş savaşından başarıyla çıkılır. Aksi halde, görünen köy kılavuz istemez. Yol yakınken yeni bir maceraya dur denilmelidir "ifadelerini kullandı 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.